top of page

נפל בהגנה על יישובי עוטף עזה

2002 - 2023

נפל בכ"ב בתשרי התשפ"ד (07 באוקטובר 2023)
ממושב צופר, לוחם בסיירת הנח"ל, בן 21 בנופלו.

בנם של אושר וראובן אלון. נולד ביום כ"ו בשבט תשס"ב (8.2.2002) בירושלים וגדל במושב החקלאי צופר. אח לטליה, שירז ונועם (לוחם בצנחנים).

ביום 28.10.2021 התגייס לצה"ל. תחילה התגייס גלי לחיל הקשר, אך כאשר לא מצא את מקומו והרגיש חוסר סיפוק מתפקידו החליט לבקש לעבור לשירות קרבי ולחטיבת הנח"ל.
לאחר גיוסו לחטיבה, גלי התנדב לגיבוש הגדס"ר והתמיין בהצלחה לפלגת העורב של הסיירת. לאחר קבלתו לסיירת ולצוות בנדה (מרץ 22) גלי החליט כי יהיה הלוחם הטוב ביותר, התאמן ללא הרף ועשה הכל כדי להשתפר.
מפקדיו מספרים כי היה חייל יוצא דופן, שחשב מחוץ לקופסא, דאג לחבריו והיה בעל רגישות חברתית יוצאת דופן, מה שהפך אותו לאהוב מאוד על כולם.
בשבת השחורה גלי ז"ל תפס קו יחד עם חבריו במוצב סופה. הוא היה היחיד מצוות בנדה שסגר את השבת ההיא, זאת כיוון שהחליף במיוחד כדי להצליח ולהגיע לאינדי נגב שחל שבוע לאחר מכן, אירוע שאהב ודאג לפקוד מדי שנה.
בליל השביעי באוקטובר, גלי סיים שמירה ועלה לישון בחדרו, אך לא לזמן רב. הוא שמע רעשים והבין במהירות כי משהו יוצא דופן מתרחש. הוא העיר רבים מחבריו שיעידו לאחר מכן כיצד בכך הציל את חייהם. דקות ספורות לאחר מכן החלו האזעקות וניסיונות חדירת המחבלים למוצב. גלי יצא מחדרו עם נשק ושפכ"צ, כשרק תחתונים לגופו, והחל להילחם.
כאשר מניין הפצועים עלה הוא התחיל לפנותם לתוך חדר האוכל של הבסיס. בשלב מסוים החליט כי עליו לצאת ולהילחם, עד שהבחין בעמית מוסט ז״ל ואופיר מלמןז"ל בעודם מטפלים בפצועים בדלת האחורית של חדר האוכל והחל לחפות עליהם ביחד עם לוחם נוסף בשם נחמן. שניהם חיפו אחד על השני, על הפצועים ועל מלמןומוסט החובשים. המחבלים ירו דרך חורים בגדר הבטון ולכן היה קושי רב להבחין בכיווני הירי, דבר אשר הקשה על החיפוי והלחימה ובסופו של דבר הביא לנפילתו של גלי אשר נורה ונפגע על ידי ארבעה כדורים.
אימו של גלי מספרת על תינוק כחול עיניים, שהתבגר ופיתח אהבה גדולה לחיות ולטבע. לגלי היתה אהבה מיוחדת לזוחלים. הוא גידל נחש, טיפל בו וטיפח אותו. הוא לימד את משפחתו וחבריו כיצד לתפוס נחשים ואז לשחרר אותם. גלי היה ילד של חופש, עם ראש גדול ויצירתי. כל דבר שנראה כמו פסולת הוא הצליח להפוך ליצירת אומנות.
גלי אהב מאוד מוסיקה. היה לו אוסף תקליטים מכובד ומרשים. את התקליטים היה בוחר בקפידה. אהבה נוספת שלו היתה קפה. הוא התמחה בבחירת פולי הקפה והיה מקדיש זמן להכנת קפה טוב ומשובח, ותמיד דאג לפנק את כל מי שבסביבה בקפה מושקע מעשה ידיו.
חבריו מספרים עליו כי היה חבר אמיתי, עם לב טוב ורחב, אכפתי, אדיב ותמיד רצה שכולם יחייכו ויהיו מרוצים. הוא היה חבר שאפשר לסמוך עליו בכל צרה שידע לסייע ולתת את העצה הנכונה.
גלי היה ילד הערבה והמדבר ושם הוא נח לעולמים. על המצבה של גלי כתוב המשפט: "אור גדול מאיר הכל". כזה הוא, מאיר ולא נכבה. הוא טיפח את הקשרים עם חבריו ועם משפחתו, אהב את העולם והעולם אהב אותו.
מי שיגיע למצבה של גלי במושב צופר יראה משפט נוסף. המשפט לקוח מהווטסאפ של גלי ומסכם את חייו ואת מותו בצורה מושלמת- ״לא לשכוח לעזור״.
יהי זכרו ברוך.

סמ"ר גלי רועי שקותאי

bottom of page